Taxonnummer

Wetenschap-pelijke naam

Nederlandse naam

Systematisch niveau

Soorten Nederland

Soorten Wereld

Biotoop 1

Biotoop 2

Biotoop 3

Biotoop 4

Phylum

Klasse-subklasse

Duitse naam

Engelse naam

000001

Placozoa

"Placozoa"

phylum

0

1

Ma

 

 

 

01

 

Placozoen

Placozoans

000002

Porifera

Sponzen

phylum

19

5000

Ma

Li

 

 

02

 

Schwämme

Sponges

000003

Calcispongiae

Kalksponzen

klasse

4

300

Ma

 

 

 

02

01

Kalkschwämme

Calcareous sponges

000004

Hyalospongiae

Glassponzen

klasse

0

500

Ma

 

 

 

02

02

Glasschwämme

Glassponges

000005

Demospongiae

Hoorn- en Kiezelsponzen

klasse

15

4200

Ma

Li

 

 

02

03

Horn- und Kieselschwämme

Demosponges

000006

Cnidaria

Neteldieren

phylum

140

8000

Ma

Li

 

 

03

 

Nesseltiere

Cnidarians

000007

Hydrozoa

Hydromedusen

klasse

100

2700

Ma

Li

 

 

03

01

Hydroidpolypen

Hydroids

000008

Scyphozoa

Kwallen

klasse

7

200

Ma

 

 

 

03

02

Schirmquallen

Jellyfish

000009

Anthozoa

Bloemdieren

klasse

11

5000

Ma

 

 

 

03

03

Korallentiere

Anthozoans

000010

Ctenophora

Ribkwallen

phylum

2

80

Ma

 

 

 

04

 

Rippenquallen

Sea gooseberries

000011

Platyhelminthes

Platwormen

phylum

330

14000

Ma

Li

La

Pa

05

 

Plattwürmer

Flatworms

000012

Trematoda

Zuigwormen

klasse

100

8000

Ma

Li

Pa

 

06

01

Saugwürmer

Flukes

000013

Cestoda

Lintwormen

klasse

80

3800

Ma

La

Pa

 

06

02

Bandwürmer

Tapeworms

000014

Turbellaria

Trilhaarwormen

klasse

150

3000

Ma

Li

 

 

06

03

Strudelwürmer

Planarians

000015

Nemertea

Snoerwormen of Bandwormen

phylum

9

950

Ma

Li

 

 

07

 

Schnurwürmer

Ribbon worms

000016

Gnathostomulida

Kaakmondjes

phylum

1

50

Ma

 

 

 

08

 

Kiefermündchen

Jaw worms

000017

Mesozoa

Middendiertjes

phylum

0

35

Ma

Pa

 

 

09

 

Mitteltiere

Mesozoans

000018

Gastrotricha

Buikharigen

phylum

27

500

Ma

Li

 

 

10

 

Bauchhärlinge

Hairy backs

000019

Rotifera

Raderdiertjes

phylum

300

1800

Ma

Li

 

 

11

 

Rädertierchen

Rotifers

000020

Kinorhyncha

Slurfwormen

phylum

2

80

Ma

 

 

 

12

 

Igelnackentiere

Kinorhynches

000021

Nematoda

Draadwormen of Aaltjes

phylum

1700

12500

Ma

Li

La

Pa

13

 

Aaltierchen

Threadworms

000022

Nematomorpha

Paardenhaarwormen

phylum

1

250

Ma

Li

Pa

 

14

 

Saitenwürmer

Hairworms

000023

Acanthocephala

Haakwormen

phylum

10

750

Ma

Pa

 

 

15

 

Kratzer

Spiny-headed worms

000024

Priapulida

Priapuliden

phylum

1

15

Ma

 

 

 

16

 

Priapswürmer

Priapulids

000025

Mollusca

Weekdieren

phylum

300

53000

Ma

Li

La

 

17

 

Weichtiere

Molluscs

000026

Caudofoveata

Schildvoetigen

klasse

0

100

Ma

 

 

 

17

01

Schildfüsser

Chaetoderms

000027

Solenogastres

Wormslakken

klasse

0

200

Ma

Pa

 

 

17

02

Furchenfüsser

Solenogasters

000028

Polyplacophora

Keverslakken

klasse

2

750

Ma

 

 

 

17

03

Käferschnecken

Chitons

000029

Monoplacophora

Oerweekdieren

klasse

0

18

Ma

 

 

 

17

04

Urmützenschnecken

 

000030

Gastropoda

Slakken

klasse

250

40000

Ma

Li

La

 

17

05

Schnecken

Snails and Slugs

000031

Cephalopoda

Inktvissen

klasse

5

1000

Ma

 

 

 

17

06

Kopffüsser

Cuttlefishes

000032

Bivalvia

Tweekleppigen

klasse

90

10000

Ma

Li

 

 

17

07

Muscheln

Bivalves

000033

Scaphopoda

Olifantstandjes

klasse

0

350

Ma

 

 

 

17

08

Grabfüsser

Tusk shells

000034

Annelida

Ringwormen

phylum

350

8000

Ma

Li

Pa

La

18

 

Ringelwürmer

Ringed worms

000035

Polychaeta

Mariene borstelwormen

klasse

160

5000

Ma

Li

 

 

18

01

Borstenwürmer

Bristle worms

000036

Hirundinea

Bloedzuigers

klasse

20

300

Ma

Li

Pa

 

18

02

Blutegel

Leeches

000037

Oligochaeta

Aardwormen en Zoetwaterborstelwormen

klasse

160

2500

Ma

La

 

 

18

03

Wenigborster

Earthworms and Freshwater worms

000038

Pogonophora

Baardwormen

phylum

0

110

Ma

 

 

 

18

04

Bartwürmer

Beardworms

000039

Echiuroidea

Brugwormen of Sterwormen

phylum

1

140

Ma

 

 

 

19

 

Igelwürmer

Echiurids

000040

Sipunculoidea

Spuitwormen

phylum

6

320

Ma

 

 

 

20

 

Spritzwürmer

Peanutworms

000041

Arthropoda

Geleedpotigen

phylum

 

800000

Ma

Li

La

Pa

21

 

Gliederfüsser

Arthropods

000042

Merostomata

Degenkrabben

klasse

0

5

Ma

 

 

 

21

01

Schwertschwänze

Merostomates

000043

Arachnida

Spinachtigen

klasse

1800

70000

La

Li

 

 

21

02

Spinnentiere

Arachnids

000044

Pycnogonida

Zeespinnen

klasse

9

1000

Ma

 

 

 

21

03

Seespinnen

Pycnogonids

000045

Crustacea

Schaaldieren of Kreeftachtigen

klasse

1500

73000

Ma

Li

La

 

21

04

Krebse

Crustaceans

000046

Cephalocarida

"Cephalocarida"

subklasse

0

9

Ma

 

 

 

21

04A

"Cephalocarida"

Cephalocarids

000047

Branchiopoda

Kieuwpootkreeftjes en Watervlooien

subklasse

100

1000

Li

 

 

 

21

04H

Kiemenfusskrebse

Fairy shrimps and Water fleas

000048

Ostracoda

Mosselkreeftjes

subklasse

110

7000

Ma

Li

 

 

21

04G

Muschelkrebse

Mussel shrimps

000049

Mystacocarida

"Mystacocarida"

subklasse

0

10

Ma

 

 

 

21

04B

"Mystacocarida"

Mystacocarids

000050

Copepoda

Roeipootkreeftjes

subklasse

700

13000

Ma

Li

 

 

21

04C

Ruderfusskrebse

Copepods

000051

Branchiura

Visluizen

subklasse

1

120

Li

Pa

 

 

21

04D

Karpfenläuse

Fish lice

000052

Cirripedia

Rankpotigen (o.a. Zeepokken en Eendenmossels)

subklasse

20

1200

Ma

 

 

 

21

04E

Rankenfüsser

Barnacles

000053

Malacostraca

Hogere kreeften

subklasse

300

19000

Ma

Li

La

 

21

04F

Höhere Krebse

Higher crustaceans

000054

Insecta

Insekten

klasse

 

 

Li

La

 

 

21

05

Insekten

Insects

000055

Chilopoda

Duizendpoten

klasse

40

2500

La

 

 

 

21

06

Tausendfüsser

Centipedes

000056

Symphyla

Dwergpotigen

klasse

3

160

La

 

 

 

21

07

Zwergfüsser

Symphylids

000057

Diplopoda

Miljoenpoten

klasse

48

10000

La

 

 

 

21

08

Doppelfüsser

Millepedes

000058

Pauropoda

Weinigpotigen

klasse

8

500

La

 

 

 

21

09

Wenigfüsser

Pauropods

000059

Pentastomida

Tongwormen

klasse

1

54

La

Pa

 

 

21

10

Zungenwürmer

Linguatulides

000060

Onychophora

Klauwdragers

phylum

0

70

La

 

 

 

22

 

Stummelfüssler

Onychophorans

000061

Tardigrada

Beerdiertjes

phylum

7

530

Ma

Li

La

 

23

 

Bärtierchen

Water bears

000062

Phoronida

Hoefijzerwormen

phylum

1

10

Ma

 

 

 

24

 

Hufeisenwürmer

Phoronids

000063

Bryozoa

Mosdiertjes

phylum

54

5000

Ma

Li

 

 

25

 

Moostierchen

Sea-mats

000064

Entoprocta

Kelkdieren of Kelkwormen

phylum

3

150

Ma

Li

 

 

26

 

Kelchwürmer

Kamptozoans

000065

Brachiopoda

Armvoetigen

phylum

0

335

Ma

 

 

 

27

 

Armfüsser

Lamp shells

000066

Chaetognatha

Pijlwormen

phylum

2

110

Ma

 

 

 

28

 

Pfeilwürmer

Arrow worms

000067

Echinodermata

Stekelhuidigen

phylum

17

6200

Ma

 

 

 

29

 

Stachelhaüter

Echinoderms

000068

Crinoidea

Zeelelies

klasse

0

620

Ma

 

 

 

30

01

Haarsterne

Sea lilies

000069

Asteroidea

Zeesterren

klasse

3

1500

Ma

 

 

 

30

02

Seesterne

Starfishes

000070

Ophiuroidea

Slangsterren

klasse

6

2000

Ma

 

 

 

30

03

Schlangensterne

Brittle stars

000071

Concentricycloidea

Zeemargrieten

klasse

0

2

Ma

 

 

 

30

04

"Concentricycloidea"

Sea daisies

000072

Echinoidea

Zee-egels

klasse

5

950

Ma

 

 

 

30

05

Seeigel

Sea urchins

000073

Holothuroidea

Zeekomkommers

klasse

1

1150

Ma

 

 

 

30

06

Seewalzen

Sea cumcumbers

000074

Hemichordata

Kraagdragers

phylum

4

90

Ma

 

 

 

31

 

Kragentiere

Hemichordates

000075

Enteropneusta

Eikelwormen

klasse

1

60

Ma

 

 

 

32

01

Eichelwürmer

Acorn worms

000076

Pterobranchia

Vleugelkieuwigen

klasse

0

20

Ma

 

 

 

32

02

Flügelkiemer

"Pterobranchia"

000077

Chordata

Chordadieren

phylum

470

52000

Ma

Li

La

 

33

 

Chordatiere

Chordates

000078

Urochordata

Zakpijpen, Manteldieren en Mantelvisjes

klasse

15

3000

Ma

 

 

 

33

01

Manteltiere

Sea squirts and Thaliaceans

000079

Cephalochordata

Lancetvisjes

klasse

1

23

Ma

 

 

 

33

02

Lanzettfischen

Lancet and Amphioxus

000080

Agnatha

Rondbekken

klasse

3

31

Ma

Li

 

 

33

03

Rundmäuler

Lampreys and Hagfishes

000081

Chondrichthyes

Kraakbeenvissen

klasse

8

850

Ma

 

 

 

33

04

Knorpelfische

Cartilaginous fish

000082

Osteichthyes

Beenvissen

klasse

110

24000

Ma

Li

 

 

33

05

Knochenfische

Bony fish

000083

Amphibia

Amfibieen

klasse

16

4500

Li

La

 

 

33

06

Amphibien

Amphibians

000084

Reptilia

Reptielen

klasse

7

6000

La

 

 

 

33

07

Reptilien

Reptiles

000085

Aves

Vogels

klasse

240

9000

Ma

Li

La

 

33

08

Vögel

Birds

000086

Mammalia

Zoogdieren

klasse

71

4600

Ma

Li

La

 

33

09

Säugetiere

Mammals